2. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2008
Results for 50ap Round 1   Last updated : 02-11-2008 18:53:02 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
HAERYLAU DZMITRY  |
1992  |
BLR DOSAAF-1  |
BLR  |
00:15.31  |
50  |
2  |
DZENISIONAK YAUHENI  |
1991  |
BLR DOSAAF-1  |
BLR  |
00:15.51  |
46  |
3  |
SALO DENIS  |
1991  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:15.96  |
42  |
4  |
DROZDOV ALEKSANDER  |
1992  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:16.41  |
39  |
5  |
SINAUSKI YARASLAU  |
1993  |
DUSTSH Minsk  |
BLR  |
00:17.14  |
36  |
6  |
MUDENAS GEDIMINAS  |
1991  |
LTU Vilnius VSM  |
LTU  |
00:17.16  |
33  |
7  |
KOUTSOURELAKIS NIKOLAOS  |
1991  |
GRE Nautical Club Vouliagmeni  |
GRE  |
00:17.20  |
30  |
8  |
Maksymenko Oleksiy  |
  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:17.33  |
27  |
9  |
TARSUKOV MYKHAYLO  |
1993  |
DARNITSA-303  |
UKR  |
00:17.44  |
24  |
10  |
ZAPLATKIN Yuri  |
1992  |
TEAM 47 - SKF 81  |
RUS  |
00:17.67  |
22  |
11  |
MALKOWSKI JAN  |
1993  |
FEZ BERLIN  |
GER  |
00:17.75  |
20  |
12  |
CZAJKA LUKASZ  |
1992  |
POL NAUTILIUS Jastrzebie  |
POL  |
00:18.02  |
18  |
13  |
PTUCHA IRENEUSZ  |
1992  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:18.32  |
16  |
14  |
CHELADZE PRZEMYSEAW  |
1992  |
POL TORUNCZYK Torun  |
POL  |
00:18.34  |
14  |
15  |
UHLMANN MAXIMILIAN  |
1992  |
GER TC Greiz  |
GER  |
00:18.59  |
12  |
16  |
OSIADACZ DAMIAN  |
1994  |
POL NAUTILIUS Jastrzebie  |
POL  |
00:19.55  |
10  |
17  |
IVAKIN DENIS  |
1992  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:19.56  |
8  |
18  |
TIETZ ROBERT  |
1994  |
TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  |
GER  |
00:22.53  |
7  |
19  |
SCHWARZE FELIX  |
1993  |
TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  |
GER  |
00:22.71  |
6  |
20  |
SIERADZKI PATRYK  |
1991  |
DELFIN JASTARNIA  |
POL  |
00:23.21  |
5  |
21  |
ANDREANSKI MARTIN  |
1994  |
KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  |
SVK  |
00:23.30  |
4  |
22  |
ALTUCH MICHAL  |
1994  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:23.42  |
3  |
23  |
GIRDAUSKAS SARUNAS  |
1993  |
Swimm School Kaunas  |
LTU  |
00:23.58  |
2  |
  |
MURA WOJCIECH  |
1991  |
POL NAUTILIUS Jastrzebie  |
POL  |
DNS  |
  |
  |
OVCINIKOV ALEKSANDR  |
1992  |
LTU Akvanautas  |
LTU  |
DQ  |
  |
Girls (juniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
ZADOENKO Polina  |
1992  |
TEAM 47 - SKF 81  |
RUS  |
00:19.22  |
50  |
2  |
SLADECKOVA BARBORA  |
1991  |
BLUE STAR PRAGUE (CZECH REP.)  |
CZE  |
00:19.48  |
46  |
3  |
POLAK JUSTYNA  |
1992  |
POL MKP FLOTA PTTK  |
POL  |
00:19.89  |
42  |
4  |
KOVRYGA OLENA  |
1994  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:20.09  |
39  |
5  |
GORSKA MONIKA  |
1993  |
POL NAUTILIUS Jastrzebie  |
POL  |
00:20.41  |
36  |
6  |
RAATZ CAROLIN  |
1991  |
TEAM BERLIN (GERMANY)  |
GER  |
00:20.51  |
33  |
7  |
KOTSKINA JANA  |
1996  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:20.53  |
30  |
8  |
PARTYKA JOANNA  |
1994  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:21.13  |
27  |
9  |
RIBASAUSKAITE INA  |
1991  |
Swimm School Kaunas  |
LTU  |
00:21.53  |
24  |
10  |
ČERVIENKOVÁ KATKA  |
1993  |
KVS CARETA ZVOLEN (SLOVAKIA)  |
SVK  |
00:21.70  |
22  |
11  |
BERNADSKA OLEKSANDRA  |
1993  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:21.88  |
20  |
12  |
DEVIATNIKOVA VIKTORIJA  |
1992  |
LTU Vilnius VSM  |
LTU  |
00:22.00  |
18  |
13  |
ADLER LINDA  |
1991  |
TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  |
GER  |
00:22.14  |
16  |
14  |
MATTHIES OTTILIE  |
1993  |
FEZ BERLIN  |
GER  |
00:22.57  |
14  |
15  |
struck patrucia  |
1992  |
DELFIN JASTARNIA  |
POL  |
00:22.76  |
12  |
16  |
VOLINBERG ANASTASSIA  |
1992  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:22.95  |
10  |
17  |
SZALKOWSKA ALEKSANDRA  |
1993  |
POL TORUNCZYK Torun  |
POL  |
00:24.07  |
8  |
18  |
FLORCZAK PAULINA  |
1993  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:24.09  |
7  |
19  |
KLAAN LIESA  |
1993  |
FEZ BERLIN  |
GER  |
00:25.39  |
6  |
20  |
ZIENIEWICZ ANNA  |
1994  |
DELFIN JASTARNIA  |
POL  |
00:25.46  |
5  |
Men (seniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
SOROKA IGOR  |
1986  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:14.69  |
50  |
2  |
FORMIN ALEXANDER  |
1981  |
TEAM 47 - SKF 81  |
RUS  |
00:15.19  |
46  |
2  |
SYDORENKO DMYTRO  |
1988  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:15.19  |
46  |
4  |
KULAKOV PAVEL  |
1982  |
TOMSK STATE UNIVERISTY  |
RUS  |
00:15.30  |
39  |
5  |
PAPADOPOULOS MICHAIL  |
1982  |
GRE Nautical Club Vouliagmeni  |
GRE  |
00:15.68  |
36  |
6  |
LYSOV DMITRIY  |
1987  |
TEAM 47 - SKF 81  |
RUS  |
00:15.77  |
33  |
7  |
DIMARIDIS ACHILEAS  |
1980  |
GRE Nautical Club Vouliagmeni  |
GRE  |
00:15.81  |
30  |
8  |
STALEV ANDREI  |
1989  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:15.84  |
27  |
9  |
MAJEWSKI WOJCIECH  |
1990  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:16.03  |
24  |
10  |
ZAMECHAIEV ANDRII  |
1986  |
UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  |
UKR  |
00:16.55  |
22  |
11  |
SCHAFER JAKOB  |
1990  |
TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  |
GER  |
00:16.79  |
20  |
12  |
Kabanadza Bachana  |
  |
UKR HNPU Kondicioner Kharkiv  |
UKR  |
00:16.81  |
18  |
13  |
ZIEGLER FLORIAN  |
1987  |
TEAM BERLIN (GERMANY)  |
GER  |
00:17.08  |
16  |
14  |
HEYNE NORBERT  |
1986  |
TEAM BERLIN (GERMANY)  |
GER  |
00:17.51  |
14  |
15  |
HEINZE RICHARD  |
1989  |
FEZ BERLIN  |
GER  |
00:19.27  |
12  |
16  |
PRZYBYLSKI LUKASZ  |
1988  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:19.33  |
10  |
17  |
ARABKIN SERGEY  |
1988  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:19.99  |
8  |
Women (seniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
DYELOVA KATERYNA  |
1983  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:17.24  |
50  |
2  |
SATTAROVA GALIJA  |
1983  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:17.31  |
46  |
3  |
KASIMOVA YANA  |
1984  |
SHAVARSH KARAPETYAN  |
RUS  |
00:17.36  |
42  |
4  |
REKA KATERYNA  |
1989  |
CSTK - SIGMA  |
UKR  |
00:18.06  |
39  |
5  |
ADAYKINA NATALIA  |
1990  |
SHAVARSH KARAPETYAN  |
RUS  |
00:18.34  |
36  |
6  |
TSIKLI ANASTASIA  |
1978  |
GRE Nautical Club Vouliagmeni  |
GRE  |
00:18.75  |
33  |
7  |
KOZLACHKOVA SVETLANA  |
1990  |
TEAM 47 - SKF 81  |
RUS  |
00:18.92  |
30  |
8  |
OBADAVA KATSIARYNA  |
1990  |
BLR DOSAAF-1  |
BLR  |
00:19.00  |
27  |
8  |
BAKHANTSOVA YULIYA  |
1990  |
BLR DOSAAF-1  |
BLR  |
00:19.00  |
27  |
10  |
HAASE CAROLIN  |
1990  |
FEZ BERLIN  |
GER  |
00:19.28  |
22  |
11  |
SMIRNOVA OLGA  |
1989  |
EST Maardu FC  |
EST  |
00:19.44  |
20  |
12  |
ZUKAUSKAITE STANISLAVA  |
1990  |
LTU Vilnius VSM  |
LTU  |
00:20.20  |
18  |
13  |
BENETTI GIULIA  |
1992  |
NUOTO SUB MODENA BRUNO LOSCHI (ITALY)  |
ITA  |
00:20.22  |
16  |
14  |
WECKENER KATHARINA  |
1984  |
TEAM BERLIN (GERMANY)  |
GER  |
00:20.34  |
14  |
15  |
KOC KATARZYNA  |
1988  |
POL NAUTILIUS Jastrzebie  |
POL  |
00:20.77  |
12  |
16  |
ANGER WENCKE  |
1988  |
TC SUBMARIN POESSNECK (GERMANY)  |
GER  |
00:21.02  |
10  |
17  |
GRZELAK ALEKSANDRA  |
1990  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:21.37  |
8  |
18  |
RODZEWICZ AGATA  |
1989  |
LAGUNA 24 TORUN (POLAND)  |
POL  |
00:21.62  |
7  |
19  |
PERSAKI DIAMANTOULA  |
1988  |
GRE Nautical Club Vouliagmeni  |
GRE  |
00:21.90  |
6  |