8. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2013
Results for 50ap Round 3   Last updated : 02-10-2013 18:27:37 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : webmaster@pzp-n.pl
Boys (juniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
CALZADA CLEMENT  |
1997  |
Club Ciotaden de Nage avec Palmes  |
FRA  |
00:17.19  |
50 |
2  |
DISERIO LORENZO  |
1999  |
Club Ciotaden de Nage avec Palmes  |
FRA  |
00:17.48  |
46 |
3  |
DUPONT JOAQUIME  |
1996  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  |
BEL  |
00:17.50  |
42 |
4  |
LAKIDON PAVEL  |
1997  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:17.54  |
39 |
5  |
STRUNIN DANILA  |
1998  |
Moscow Region  |
RUS  |
00:17.59  |
36 |
5  |
LASA SARASOLA INAKI  |
1996  |
ORDIZIA K.E. URPEKOAK  |
SPA  |
00:17.59  |
36 |
7  |
SARASOLA MUGIKA JOSU  |
1996  |
ORDIZIA K.E. URPEKOAK  |
SPA  |
00:18.36  |
30 |
8  |
CRESPO LUCAS  |
1996  |
AE BELLSPORT  |
SPA  |
00:18.55  |
27 |
9  |
POMIES THIBAULT  |
1998  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:19.41  |
24 |
10  |
KAWEL AHMED  |
1996  |
Federal Club  |
TUN  |
00:19.44  |
22 |
11  |
SULI ARDIAN  |
1999  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:19.73  |
20 |
12  |
CAVALLI MASSIMO  |
1997  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:22.24  |
18 |
Girls (juniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
LUNIKA ANASTASIIA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:18.02  |
50 |
2  |
BELLINI FEDERICA  |
1996  |
Nord Padania Sub Varedo  |
ITA  |
00:18.56  |
46 |
3  |
SEBASTIA LEA  |
1997  |
Club Ciotaden de Nage avec Palmes  |
FRA  |
00:19.04  |
42 |
4  |
AKGUN TUGCEM  |
1997  |
ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  |
TUR  |
00:20.21  |
39 |
5  |
LAKUNZA ELIZALDE IRATI  |
1996  |
IGARONDO URPEKOAK  |
SPA  |
00:20.22  |
36 |
6  |
KUZNETSOVA DARINA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:20.39  |
33 |
7  |
KONDRATYEVA EKATERINA  |
1996  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:21.64  |
30 |
8  |
ROUVIER CLARA  |
1996  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:21.99  |
27 |
9  |
CORMERAIS JULIE  |
1996  |
Club Nautique de Houilles Carri?res  |
FRA  |
00:22.06  |
24 |
10  |
BIRNAL--PETIT CAROLE  |
1996  |
Club Nautique de Houilles Carri?res  |
FRA  |
00:22.51  |
22 |
11  |
FERNANDEZ AGUADO IRENE  |
1997  |
ORDIZIA K.E. URPEKOAK  |
SPA  |
00:23.24  |
20 |
12  |
YACOUB SYRIA  |
1998  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:23.33  |
18 |
13  |
EIZMENDI GARCIA OLATZ  |
1996  |
IGARONDO URPEKOAK  |
SPA  |
00:23.59  |
16 |
14  |
HERRADOR TERRON AMAIA  |
1997  |
ORDIZIA K.E. URPEKOAK  |
SPA  |
00:24.11  |
14 |
15  |
CAVALLI EBE  |
1999  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:24.55  |
12 |
Men (seniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
FERNANDEZ MAURICIO  |
1987  |
Colombia HC  |
COL  |
00:14.68  |
50 |
2  |
NOIR ALEXANDRE  |
1994  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:15.72  |
46 |
3  |
KRIULKO NIKOLAI  |
1992  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:15.78  |
42 |
4  |
ROMERO LEONIDAS  |
1982  |
Colombia HC  |
COL  |
00:16.02  |
39 |
5  |
SERGEEV VALENTIN  |
1982  |
Saint-Petersburg  |
RUS  |
00:16.05  |
36 |
6  |
BURAKOV NIKITA  |
1995  |
Saint-Petersburg_2  |
RUS  |
00:16.14  |
33 |
7  |
DOTCENKO SVIATOSLAV  |
1995  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:16.15  |
30 |
8  |
SHAMANIN VLADISLAV  |
1994  |
Krasnodarskiy kray  |
RUS  |
00:16.44  |
27 |
9  |
RAMOS YOBERT  |
1987  |
Acuatic Ranger  |
VEN  |
00:16.51  |
24 |
10  |
BARUCCI FLORENT  |
1994  |
Club Ciotaden de Nage avec Palmes  |
FRA  |
00:16.60  |
22 |
11  |
SAPRYKIN IGOR  |
1980  |
Rostov Region  |
RUS  |
00:16.62  |
20 |
12  |
ROBIN OLIVER  |
1990  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  |
BEL  |
00:16.72  |
18 |
13  |
MONGE AROCENA PATXI  |
1967  |
IGARONDO URPEKOAK  |
SPA  |
00:16.93  |
16 |
14  |
VAN-TIEGHEM NICOLAS  |
1985  |
Club Nautique de Houilles Carri?res  |
FRA  |
00:17.15  |
14 |
15  |
FEHERVARY JANOS ALADAR  |
1977  |
Vienna Dolphins  |
AUT  |
00:17.28  |
12 |
16  |
KUZMIN ALEXEY  |
1988  |
Saint-Petersburg_2  |
RUS  |
00:17.44  |
10 |
17  |
ESEN OZCAN  |
1986  |
TYK ISTANBUL  |
TUR  |
00:17.49  |
8 |
18  |
DUPONT BRUNO  |
1989  |
LIEGE GRIVEGNEE MONOPALME BELGIUM  |
BEL  |
00:17.57  |
7 |
19  |
FERNANDEZ AGUADO FERNANDO  |
1990  |
ORDIZIA K.E. URPEKOAK  |
SPA  |
00:17.60  |
6 |
20  |
HAMELIN BENJAMIN  |
1991  |
Cercle Paul Bert de Rennes  |
FRA  |
00:17.62  |
5 |
21  |
BON HUGO  |
1988  |
Paris Palmes Olympique  |
FRA  |
00:18.07  |
4 |
22  |
TRAVERSO ERIC  |
1970  |
Paris Palmes Olympique  |
FRA  |
00:18.08  |
3 |
23  |
SARASOLA MUGIKA GORKA  |
1990  |
ORDIZIA K.E. URPEKOAK  |
SPA  |
00:18.16  |
2 |
24  |
HALDEMANN ANDREA  |
1995  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:18.37  |
1 |
25  |
MERON FLAVIEN  |
1991  |
Tours NAP  |
FRA  |
00:18.67  |
1 |
26  |
MAERO AXEL  |
1993  |
Club Ciotaden de Nage avec Palmes  |
FRA  |
00:18.90  |
1 |
27  |
ESTEBAN ALONSO MIKEL  |
1986  |
IGARONDO URPEKOAK  |
SPA  |
00:18.91  |
1 |
28  |
AOUBID CYRIL  |
1990  |
Club Nautique de Houilles Carri?res  |
FRA  |
00:19.06  |
1 |
29  |
OLLIVIER FABIEN  |
1987  |
Toulouse Olympique Palme  |
FRA  |
00:19.67  |
1 |
30  |
TERNIKOV OLEG  |
1996  |
Krasnodarskiy kray  |
RUS  |
00:19.83  |
1 |
31  |
CORDONE DOMINIQUE  |
1995  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:19.91  |
1 |
32  |
BERTHOMIER GUILYAN  |
1990  |
Tours NAP  |
FRA  |
00:20.55  |
1 |
Women (seniors) 50ap |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
PEREZ VICTORIA  |
1980  |
Colombia HC  |
COL  |
00:16.90  |
50 |
2  |
HEITZ CAMILLE  |
1986  |
Paris Palmes Olympique  |
FRA  |
00:17.04  |
46 |
3  |
BER ANNA  |
1989  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:17.25  |
42 |
4  |
ANDRIENKO ELIZAVETA  |
1991  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:17.45  |
39 |
5  |
SERY JEANNE  |
1995  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:17.93  |
36 |
6  |
BAKSHEEVA IULIIA  |
1997  |
Tomsk Region  |
RUS  |
00:18.11  |
33 |
7  |
SALAZAR YESICA  |
1994  |
Colombia HC  |
COL  |
00:18.15  |
30 |
8  |
LECOEUR MAELLE  |
1997  |
Pays d'Aix Natation  |
FRA  |
00:18.70  |
27 |
9  |
DELIZE MARION  |
1990  |
Club Ciotaden de Nage avec Palmes  |
FRA  |
00:18.88  |
24 |
10  |
SAINT JOURS LISA  |
1982  |
Paris Palmes Olympique  |
FRA  |
00:19.25  |
22 |
11  |
FACHE ANNA  |
1995  |
Spondyle Club Antibes  |
FRA  |
00:19.74  |
20 |
12  |
LUQUE CARLA  |
1991  |
AE BELLSPORT  |
SPA  |
00:20.28  |
18 |
13  |
HASLAK ISIL  |
1994  |
ITU GELISTIRME VAKFI OKULLARI  |
TUR  |
00:21.76  |
16 |
14  |
ARREGUI LASA AMAIA  |
1982  |
IGARONDO URPEKOAK  |
SPA  |
00:22.01  |
14 |
15  |
CORRE ANAIS  |
1995  |
Marsouins de Valence  |
FRA  |
00:22.07  |
12 |
16  |
COULANGE MARION  |
1991  |
Marsouins de Valence  |
FRA  |
00:22.87  |
10 |
17  |
TRABUCCHI NICOLETTA  |
1995  |
Flippers Team  |
SUI  |
00:24.73  |
8 |