10. CMAS Finswimming World Cup on Pool 2015
Results for 200bf Round 2   Last updated : 14-10-2015 18:17:35 
Made for CMAS by Robert Nowicz, e-mail : fin[at]logo.gdynia.pl
Boys (juniors) 200bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
KUKHAR MAKSYM  |
1998  |
SPORTSCHOOL UKRAINE  |
UKR  |
01:43.13  |
50  |
2  |
UTSIANSKI KIRYL  |
1998  |
DOSAAF  |
BLR  |
01:45.68  |
46  |
3  |
VARGA ERIK  |
1998  |
KAPOSVARI_1.MCM DIAMANT AD. SE  |
HUN  |
01:46.73  |
42  |
4  |
FARKAS LEVENTE  |
1999  |
MURENA SZEGEDI USZO ES BK.  |
HUN  |
01:47.36  |
39  |
5  |
FAZEKAS ANDRAS  |
2000  |
KAPOSVARI_1.MCM DIAMANT AD. SE  |
HUN  |
01:49.52  |
36  |
6  |
KOVARIK JAKUB  |
2001  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
01:49.57  |
33  |
7  |
PEREVYSHIN VALENTIN  |
1999  |
SVERDLOVSK REGION  |
RUS  |
01:50.34  |
30  |
8  |
TORKONIAK MIKULAS  |
1999  |
KPM PULEC PRAHA  |
CZE  |
01:50.67  |
27  |
9  |
GKOUGKLIAS ATHANASIOS  |
1999  |
AKA KARDITSA  |
GRE  |
01:51.64  |
24  |
10  |
VYSKOCIL JIRI  |
1999  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
01:51.87  |
22  |
11  |
SHISHOV EVGENIY  |
2000  |
MOSCOV REGION  |
RUS  |
01:52.67  |
20  |
12  |
DLOUHY FILIP  |
1998  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
01:52.82  |
18  |
13  |
SHUBIN NIKITA  |
1998  |
MOSCOV REGION  |
RUS  |
01:54.48  |
16  |
14  |
MOUSTAFA SALAMA  |
1999  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
01:59.52  |
14  |
15  |
SALCH GAHELRASOUL MOHAMED  |
2002  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
02:02.24  |
12  |
16  |
BATIK TOMAS  |
1998  |
NEMO ZLIN  |
CZE  |
02:04.06  |
10  |
Girls (juniors) 200bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
PISARCZYK AMELIA  |
1998  |
KS NAUTILUS JASTRZEBIE - ZDROJ  |
POL  |
01:51.22  |
50  |
2  |
BRIZGALOVA EKATERINA  |
1998  |
PERMSKIY KRAY  |
RUS  |
01:51.29  |
46  |
3  |
HORAKOVA GABRIELA  |
1998  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
01:51.68  |
42  |
4  |
VARNYU ESZTER  |
1998  |
MATRAI EROMU BUVARKLUB  |
HUN  |
01:53.02  |
39  |
5  |
GUREVYCH KATERYNA  |
1998  |
NTU 'KHPI'  |
UKR  |
01:53.16  |
36  |
6  |
TELLEZ DEVIA YENNY ALEXANDRA  |
1999  |
PRONAT BOGOTA  |
COL  |
01:53.33  |
33  |
7  |
ZUBKO YELYZAVETA  |
2000  |
SADKO SEVERODONETSK  |
UKR  |
01:58.77  |
30  |
8  |
KOZYR ANNA  |
2000  |
DARNITSA-303 KIEV  |
UKR  |
02:00.05  |
27  |
9  |
MIZEROVA VENDULA  |
1999  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
02:00.62  |
24  |
10  |
GERASIMOVICH VARVARA  |
1998  |
MOSCOV REGION  |
RUS  |
02:01.49  |
22  |
11  |
HRNVIROVA SIMONA  |
2000  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
02:02.66  |
20  |
12  |
KERN DOMINIKA  |
1998  |
KS NAUTILUS_2  |
POL  |
02:03.84  |
18  |
13  |
POLISENSKA PETRA  |
2000  |
NEMO ZLIN  |
CZE  |
02:06.44  |
16  |
14  |
JANOUSKOVA KRISTYNA  |
1998  |
KP PARDUBICE  |
CZE  |
02:07.70  |
14  |
15  |
LOTECKA ALEKSANDRA  |
2000  |
KS NAUTILUS_2  |
POL  |
02:09.08  |
12  |
16  |
OSAMA SABER ALLIA  |
2002  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
02:09.55  |
10  |
17  |
NAUJOKAITE JUSTE  |
2000  |
GINTARAS KLAIPEDA SC  |
LTU  |
02:11.62  |
8  |
18  |
STAPONAITE GABRIELE  |
2001  |
GINTARAS KLAIPEDA SC  |
LTU  |
02:17.28  |
7  |
19  |
ESLAM ZAKY GALA  |
2001  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
02:30.03  |
6  |
Men (seniors) 200bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
POPOV OLEG  |
1997  |
PERMSKIY KRAY  |
RUS  |
01:36.82  |
50  |
2  |
JAROLIM JAKUB  |
1995  |
KVS LAGUNA NOVY JICIN  |
CZE  |
01:38.54  |
46  |
3  |
MARINOS EVANGELOS  |
1987  |
GLAFKOS SCP  |
GRE  |
01:41.71  |
42  |
4  |
DAUGELA KAROLIS  |
1997  |
GINTARAS KLAIPEDA SC  |
LTU  |
01:42.73  |
39  |
5  |
RYNDZEVICH ILYA  |
1997  |
DOSAAF  |
BLR  |
01:44.91  |
36  |
6  |
CHEPEL EGOR  |
1996  |
KEMEROVO REGION  |
RUS  |
01:46.58  |
33  |
7  |
ZOLOTOV IEVGEN  |
1996  |
SADKO SEVERODONETSK  |
UKR  |
01:46.95  |
30  |
8  |
SKALAZUB ALIAKSEI  |
1989  |
DOSAAF  |
BLR  |
01:48.01  |
27  |
9  |
VALACH DAVID  |
1991  |
EOTVOS DPSE  |
HUN  |
01:48.21  |
24  |
10  |
FEHER BENJAMIN  |
1994  |
EOTVOS DPSE  |
HUN  |
01:48.39  |
22  |
11  |
SHCHERBININ MYKHAILO  |
1992  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
01:48.46  |
20  |
12  |
GRECZI MARTIN  |
1994  |
KAPOSVARI_1.MCM DIAMANT AD. SE  |
HUN  |
01:48.87  |
18  |
13  |
STADLER BENCE  |
2000  |
KAPOSVARI_1.MCM DIAMANT AD. SE  |
HUN  |
01:48.96  |
16  |
14  |
LILISHENTSEV ALEKSANDER  |
1996  |
SK FORTUNA  |
EST  |
01:49.69  |
14  |
15  |
VERNER ANTON  |
1996  |
SK FORTUNA  |
EST  |
01:52.95  |
12  |
16  |
MUSIL DAVID  |
1997  |
COCHTANKLUB ZDAR NAD SAZAVOU  |
CZE  |
01:54.52  |
10  |
17  |
SAMEH AHMED ADHAM  |
1997  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
01:57.82  |
8  |
18  |
STAVSKIS MINDAUGAS  |
1995  |
KAUNAS SWIMMING SCHOOL  |
LTU  |
01:59.52  |
7  |
19  |
SAMEH AHMED TAREK  |
1998  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
02:23.81  |
6  |
Women (seniors) 200bf |
Place | Name | Birth date | Team | Nation | Time | Points |
1  |
VARGA KRISZTINA  |
1996  |
KAPOSVARI_1.MCM DIAMANT AD. SE  |
HUN  |
01:47.05  |
50  |
2  |
OVSIANNIKOVA MARIIA  |
1995  |
SK FORTUNA  |
EST  |
01:52.77  |
46  |
3  |
KOVACS ZSOFIA  |
1991  |
KAPOSVARI_1.MCM DIAMANT AD. SE  |
HUN  |
01:53.16  |
42  |
4  |
SVOZILOVA MARKETA  |
1991  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
01:54.15  |
39  |
5  |
LADANYI REKA  |
1996  |
MURENA SZEGEDI USZO ES BK.  |
HUN  |
01:56.88  |
36  |
6  |
POLISENSKA BEATA  |
1995  |
KSP OLOMOUC  |
CZE  |
01:59.88  |
33  |
7  |
KRASNGOR TETIANA  |
1988  |
SC AQUALEADER_1 KIEV  |
UKR  |
02:01.74  |
30  |
8  |
TOTH ZSOFIA  |
1997  |
MATRAI EROMU BUVARKLUB  |
HUN  |
02:03.22  |
27  |
9  |
LAZAROVA MARTINA NELA  |
1992  |
KSP ZRALOK BRATISLAVA  |
SVK  |
02:03.39  |
24  |
10  |
BAITICHE CHAHINESE  |
1997  |
UCKANGE EVOLUTION PALMES  |
FRA  |
02:04.45  |
22  |
11  |
VAREIKAITE LAURA  |
1995  |
GINTARAS KLAIPEDA SC  |
LTU  |
02:06.12  |
20  |
12  |
ZURUMSKAITE IEVA  |
1993  |
LSU-ATLETAS  |
LTU  |
02:13.32  |
18  |
13  |
SHERIF MOHAMED RANIA  |
1998  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
02:15.63  |
16  |
14  |
RAAFAT YOSEF NADA  |
1999  |
FACULTY OF VICTORY CLUB  |
EGY  |
02:26.23  |
14  |